17-dniowe plamienie po odstawieniu tabletek Ovulan

Witam mam pewnien problem brałam tabletki ovulan pierwszy listek było wszystko ok przy drugim wziełam 12 tabletke i dostałam plamien /krwawien odstawiłam je bo to trwało ponad 17 dni i złe samopoczucie odsawiłam wczoraj a ja dalej plamie/krwawie co mam zrobic do ginekologa mam dopiero po 20;(

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane plamienia są działaniem niepożądanym antykoncepcji hormonalnej, które pojawia się u większości kobiet. Póki co nie ma powodów do niepokoju. Zdecydowanie warto jednak udać się na konsultację do specjalisty ginekologa.