73 kg przy wzroście 164 cm - co robić?

Mam 13 lat, ważę 73kg przy wzroście 164cm. Chciałabym schudnąć do 65kg-60kg. Nie jem dużo, piję wodę smakową (zwykłej nie lubię), jem bardzo mało słodyczy, smażonych rzeczy itp. Dużo jeżdżę na rowerze. Zawsze jem śniadania, kolacje jem 2-4godz przed snem, bo nie chodzę spać o stałej godzinie, pomiędzy posiłkami zdarzają się lekkie przekąski, typu: winogron, jabłko gruszka jakąś kanapkę itp. Mam kobiece kształty, duże piersi, talie itp. Najbardziej chciałabym się pozbyć brzucha i bardzo dużego tyłka, bo przez niego czuje się bardzo niekomfortowo. Jak pozbyć się zbędnych kilogramów?
13 LAT ponad rok temu

Witam,

Z tego co napisałaś Twój sposób odżywiania jest prawidłowy, jednak mimo to sprawdź czy odżywiasz się odpowiednio. Pomoże Ci w tym artykuł poświęcony prawidłowym nawykom żywieniowym http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Nie napisałaś nic na temat aktywności fizycznej, która jest równie ważna jak prawidłowy jadłospis. Należy ćwiczyć około 30 minut dziennie, aby wydajnie spalać tkankę tłuszczową. Trening należ zacząć od ćwiczeń siłowych np. brzuszków, damskich pompek, a po kilkunastu minutach przejść do części aerobowej (rower, pływanie, marsz czy steper). Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średniointensywnie przez minimum 30 minut.

Aktywność fizyczna nie tylko wpływa na zachowanie prawidłowej sylwetki oraz utratę zbędnych kilogramów, ale również na zdrowie i dobre samopoczucie.

Pozdrawiam.