Alergia na ciele u 13-miesięcznego dziecka

Moja córka (wiek 13 m-cy) ma alergię na na ciele: zaczęła się na udach i łydkach, teraz ma w zgięciu łokci, na ramionach, pleckach i szyi, nieliczne na brzuszku. Na buzi nie ma w ogóle. Zmieniłam płyn do prania i płyn do kąpieli 2 tygodnie temu, brak poprawy. Tydzień temu pościel uprałam też w płatkach mydlanych brak poprawy. Śpi ze mną pod kołdrą z pierza, czy to może być powód? Alergia pojawiła się jak miała 9 m-cy, wcześnie nic nie było.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Tak, alergenem może być ptasie pierze. Prosze zmienić kołdrę na syntetyczną i obserwować, czy dochodzi do poprawy. Poza tym powinna Pani udać się z córką do pediatry, by zweryfikował czy owe zmiany faktycznie mają charakter alergiczny.