Ataki agresji i furii u narzeczonej

Witam! gdy sie poznawalismy z narzeczoną miewała humory, ale nie atakowała mnie, gdy zamieszkaliśmy razem wszystko się zmieniło....teraz sytuacja jest o tyle trudna, że raz na jakiś czas ma jakis atak, dostaje jakby białej gorączki.....wyzywa, klnie jest agresywna wobec mnie, atakuje mnie piesciami nogami, gryzie. nie da sie jej zatrzymac przez kilka godzin.wydaje mi się, że wszystkie swoje problemy przenosi na mnie. czy moze być to uraz z dziecinstwa?jej tata był alkoholikiem i robił awantury.

Dzień dobry,

Może Pan próbować namówić narzeczoną na podjęcie psychoterapii - w Poradni Zdrowia Psychicznego (na NFZ), bądź korzystając z oferty prywatnej.
Nie każda osoba wychowana w rodzinie z problemem alkoholowym będzie przejawiać tego typu zachowania, ale istnieje duże ryzyko wystąpienia różnych "problemów" w dorosłym życiu.

Dzień dobry!
Wiele zachowań w naszym dorosłym życiu wynika z tego, w jakim domu dorastaliśmy, jakie relacje panowały w rodzinie, jakie wzorce czerpaliśmy od najbliższych. Jednak jedną z najważniejszych rzeczy w związku jest dobra komunikacja. Dlatego też namawiałabym Pana do szczerej rozmowy z narzeczoną, w której poruszone zostaną kwestie, które Pan opisał. Taka rozmowa może wiele wyjaśnić, jednak należy zwrócić uwagę, by każdy komunikat, jaki Pan wysyła do narzeczonej był konkretny, z pozycji Ja, mówiący o Pana uczuciach i nie oskarżający. Powodzenia!