Ataki paniki i szumy uszne

witam od jakiegoś czasu miewam ataki paniki tak mi sie przynajmniej wydaje spotyka mnie to najczęściej w pracy nagle mam wrażenie, że nie mogę oddychać i zaraz sie uduszę i robi mi się słabo i mam szumy w uszach po takim ataku jestem cała roztrzęsiona ale to mija po kilku sekundach a czasem pojawia sie kilka na raz jeden po drugim wiem, że można to leczyć ale czy da się wyleczyć?

Witam. Czy rozważała Pani skorzystanie z psychoterapii? Sądzę, że warto sięgnąć po pomoc psychologiczną, by zrozumieć podstawy pojawiania się uczucia paniki. Prawdopodobnie przeżywa Pani olbrzymie lęki, które manifestują się opisanymi objawami fizycznymi. Można tez wspomóc się wizytą u psychiatry, który będzie mógł postawić diagnozę i w oparciu o nią zapisać właściwe leki, po których poczuć powinna Pani ulgę. Pozdrawiam

Do powyższych odpowiedzi dodam, że warto poszukać terapeuty, który pracuje w nurcie behawioralnym. Do terapii dołączone zostaną techniki relaksacyjne i oddechowe, które pomogą zredukować lęk.
Dodatkowo może pani wspomóc się piciem malisy bądź naparu z tarczycy oraz zażywaniem magnesu.
Trzymam kciuki. Aneta