Atopowe zapalenie skóry i dodatnie ANA

Witam , choruje na atopowe zapalenie skróry (na twarzy).Nie mam boli miesńi , stawów, a wyszły mi dodatnie Ana1 test przesiewowy miano 1:100 typ ziarnisty metoda IIF . Czy AZS moze powodować podwyższone Ana1, czy ewentualnie pogłębić diagnostykę ? Pozdrawiam Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza reumatologa, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. Uznaje się, że wartość diagnostyczną ma miano powyżej 1:160.