Autyzm i brak apetytu u dwulatki

Witam . Wczoraj zdiagnozowali u mojej 2 letniej córeczki Autyzm .Jestem szczerze przerażona i nie umię w to uwieżyc nie wiem rownież skąd ta choroba się wziela.Była normalnym dzieckiem od 3 miesiecy wykryłam u niej dziwne zachowania które mnie zaniepokojiły .Jest rozdrażniona krzyczy chodzi wkółko nie umi usiąć chodzi az jest tak zmeczona ze musze ja wsadzic do łóżeczka żeby odpoczeła. Nie umi spać w nocy budzi się z krzykiem.Jestem przerażona.Do tego od tygodnia nie chce wogole jesc .Co robic??

Witam, Panią. Wyobrażam sobie jak bardzo musi być Pani przerażona otrzymaną diagnozą córki. To poważne stwierdzenie "Autyzm" i sądzę, że właściwe byłoby skonsultowanie się z innymi specjalistami, aby je potwierdzić. Mieszka Pani na Śląsku, być może potrzebną pomoc uzyska Pani w Centrum Terapii Behawioralnej w Gliwicach / www.autyzm.edu.pl /.Trzymam za Panią kciuki.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Teraz przede wszystkim należy się uspokoić i poszukać możliwości terapii w Pani mieście. Dziecko powinno odbywać zajęcia systematycznie i stałe. Terapia u logopedy, pedagogiczna, zajęcie z integracji sensorycznej itd
Państwo jako rodzice jak najwiecej czytajcie o autyźmie, zapiszcie się na warsztaty dla rodziców i poszukajcie grupy wsparcia by posłuchać innych jak sobie radzą.
W tym wszystkim nie zapominajcie o sobie, o swojej pracy i zainteresowaniach bo nie można żyć tylko zaburzeniem dziecka. Przestrzeń własna też jest ważna i pozwoli zachować równowagę.
Powodzenia! Pozdrawiam AM