Badania na krztusiec w 36. tygodniu ciąży

Witam, jestem w 36 tygodniu ciąży, od miesiąca kaszle, były to również napadany nocne z bezdechem i wymiotami. Po 3 wizytach u internistów, i badaniu krwi , gdzie poziom leukocytów okazał się prawidłowy zasugerowano mi badanie na Krztusiec. Dziś odebrałam wyniki badań, w których zarówno poziom przeciwciał IgA i IgG jest dodatni. Co powinnam teraz zrobić? Chce chronić dziecko żeby się nie zaraziło. Co z osobami które miały , ze mną kontakt w ostatnim czasie i będą miały kontakt z dzieckiem?

Pani przeciwciała przechodzą do krwi dziecka. Po urodzeniu będą przechodziły z mlekiem, dlatego warto dziecko karmić piersią. Pozostałe zalecenia otrzyma Pani od pediatry. Proszę się zgłosić do poradni pediatrycznej.