Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badania prolaktyny i TSH a starania o ciążę

Witam. Od roku regularnie wspolzyje z partnerem, staramy się o dziecko jednak bez pozytywnych efektow. Dodał, że cy cykle mam regularne, które trwają 28 dni. Robilam badania prolaktyny w 27 DC wynik 27,82. Jakiś czas temu badalam poziom TSH wynik 1,2. Dodam,że co kilka miesięcy pojawiają mi się cykle bezowulacyjne, ponieważ na wizycie u ginekologa lekarz stwierdził taką sytuację chyba 2 razy w ciągu roku. Czy powinnam z partnerem poddać się badaniom na bezpłodność?
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Przyszła matka z papierosem

Witam,

Poziom PRL przekracza 25, a więc warto rozważyć wykonanie testu z metoclopramidem. Sugerowałbym również badanie jakość nasienia u Partnera. Po wykonaniu testu i konsultacji endokrynologicznej do rozważenia leczenie małą dawką agonisty dopaminy (np. Bromergon) celem redukcji stężenia PRL. Wynik TSH jest prawidłowy.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy