Badania prolaktyny i TSH a starania o ciążę

Witam. Od roku regularnie wspolzyje z partnerem, staramy się o dziecko jednak bez pozytywnych efektow. Dodał, że cy cykle mam regularne, które trwają 28 dni. Robilam badania prolaktyny w 27 DC wynik 27,82. Jakiś czas temu badalam poziom TSH wynik 1,2. Dodam,że co kilka miesięcy pojawiają mi się cykle bezowulacyjne, ponieważ na wizycie u ginekologa lekarz stwierdził taką sytuację chyba 2 razy w ciągu roku. Czy powinnam z partnerem poddać się badaniom na bezpłodność?

Witam,

Poziom PRL przekracza 25, a więc warto rozważyć wykonanie testu z metoclopramidem. Sugerowałbym również badanie jakość nasienia u Partnera. Po wykonaniu testu i konsultacji endokrynologicznej do rozważenia leczenie małą dawką agonisty dopaminy (np. Bromergon) celem redukcji stężenia PRL. Wynik TSH jest prawidłowy.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz