Badania przed planowaniem dziecka

Witam staram się z mężem o drugie dziecko już cztery miesiące i bez skutku cykle mam co 30 34 czy coś może być ze mną nie tak jakie badania mogła bym wykonać Proszę o odpowiedź

Lek. Marta Gryszkiewicz

4 cykle niepowodzeń to jeszcze nie powód do zamartwienia. Sugeruję wykonać podstawowe badania krwi (morfologia) oraz badanie ogólne moczu. Badania te pozwolą sprawdzić dobrostan organizmu. Wskazana jest także wizyta u ginekologa. Przypominam, że kobietom starającym się o dziecko zaleca się suplementację kw. foliowego i żelaza.