Badanie cholesterolu u 52-latki

Dzień dobry, mam 52 lata 174/69kg, kobieta, w rodzinie zawały, badania cholesterolu z grudnia 2014 całkowity 237,00;HDL-88,00;LDL-136;Trójglcerydy - 62,00 z kwietnia 2015r. :217,00;HDL-82,00;LDL-124,20;Trójglcerydy -54 . Proszę o interpretację oraz informację czy powinnam przyjmować jakieś leki, czy wystarczy dieta i co drugi dzień godzinka szybkiego marszu? dodam, że prawie codziennie piję czerwone, wytrawne wino- grzech (?)-czy jednak mogę :-) pozdrawiam i dziękuję za poświęcony czas

Ma Pani rodzinne ryzyko zawału i to oznacza ze warto dorobić dodatkowe badania czyli próbę wysiłkowa, echo serca, usg dopplerowskie tętnic szyjnych i kończyn dolnych i zgłosić się z wynikiem do lekarza, który po uzupełnieniu diagnostyki ustali Pani indywidualne wskazania do leczenia.