Badanie jajników z kontrastem

Witam, proszę o poradę, na sono HSV wyszedł mi prawy całkowicie drożny, a lewy wypełnił się dopiero po podaniu 15 ml pianki exem flam, jego przebieg jest kręty, wylewanie kontrastu symboliczne.ponadto kontrast nie wylał się po lewej w pobliżu jajnika. Podejrzenie dysfunkcji lewego jajowodu. Czy to nie daje dużej szansy zajścia w ciąże bez laparoskopii?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

obniża to prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jednak jest ona możliwa jeśli prawy jajnik jest wydolny.

Pozdrawiam.