Badanie prolaktyny i przeciwciał przeciw peroksydazie

Witam uprzejmie proszę o pomoc miałam robione badanie prolaktyny w trzech fazach O po godzinie i dwóch. (z obciążeniem) Pierwszy wynik wyszedł 17,4 ng/ml norma od 2,8-29,3 wynik po obciąęeniu po godzinie wyszedł 196,2 po dwóch 187,9. Uprzejmie proszę o interpretację. Dodatkowo mialam robione badanie P/c przeciw peroksydazie tarczycowej w którym norma jest do 60 a wynik 294,4 u/ml. Uprzejmie prosze o pomoc z czym mogą byc związane takie wyniki badań.

Lek. Tomasz Budlewski

wyniki moga wskazywać na autoimmunologiczna chorobe tarczycy. co do prolaktyny czy był jakiś podwyższony wynik wcześniej?