Badanie RTG a spłycenie lordozy
Bardzo prosze o interpretacje wyniku badania rtg SPŁYCENIE LORDOZY.Zwężenie przestrzeni międzykręgowej L1-L2,L4-L5iL5-S1.Mam 37 lat i pracuje fizycznie czy bede musiała zrezygnować z pracy i czy to można wyleczyc
37 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Spłycenie lordozy to pojęcie używane do opisu zmian w kręgosłupie szyjnym lub lędźwiowym. Jest to zmniejszenie fizjologicznego wygięcia kręgosłupa ku przodowi w tych odcinkach. Zwężenie przestrzeni międzykręgowych może być pierwszym objawem rozwijającej się choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa. Z pewnością ogromny wpływ na charakter zmian ma rodzaj wykonywanej pracy. Leczenie uzależnione jest od rozmiaru zmian oraz od dolegliwości spowodowanych przez nie.