Badanie RTG a spłycenie lordozy

Bardzo prosze o interpretacje wyniku badania rtg SPŁYCENIE LORDOZY.Zwężenie przestrzeni międzykręgowej L1-L2,L4-L5iL5-S1.Mam 37 lat i pracuje fizycznie czy bede musiała zrezygnować z pracy i czy to można wyleczyc
37 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Spłycenie lordozy to pojęcie używane do opisu zmian w kręgosłupie szyjnym lub lędźwiowym. Jest to zmniejszenie fizjologicznego wygięcia kręgosłupa ku przodowi w tych odcinkach. Zwężenie przestrzeni międzykręgowych może być pierwszym objawem rozwijającej się choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa. Z pewnością ogromny wpływ na charakter zmian ma rodzaj wykonywanej pracy. Leczenie uzależnione jest od rozmiaru zmian oraz od dolegliwości spowodowanych przez nie.