Bezpieczeństwo seksu w ciąży

Jak przekonać męża, że seks w ciąży jest bezpieczny i nie zrobi dziecku krzywdy? Ginekolog powiedziała, że nie ma żadnych przeciwwskazań, a mimo tego mąż się boi, że skrzywdzi dziecko. Rozmowa nie pomogła i wspólna wizyta u ginekologa również nie.

Świadczy to o dużej wrażliwości i wyobraźni takiego mężczyzny.
Sprawa jest delikatna, być może rozmowa lekarza seksuologa lub psychologa z mężem zmieniłaby Jego nastawienie.
Sytuacja wymaga ze strony Pani sporej dozy wyrozumiałości i subtelności.
Ludzie różnią się bardzo stopniem wrażliwości i dobrze że tak jest, choć rodzi to nieraz różne dysonanse...
Całe szczęście, że bliskość z drugim człowiekiem to nie tylko zespolenie fizyczne.
Pozdrawiam i liczę, że niedługo problem sam się rozwiąże.
Po porodzie zaczyna się drugi, może trudniejszy, okres dla małżeńskiej intymności.
Przyjście dziecka na świat to rewolucja w rodzinie.
Pozdrawiam i życzę szczęśliwego rozwiązania i zdrowego dziecka.
JW, www.seksuologia.org.pl