Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 2 6 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bezpieczny środek na uciążliwy, suchy kaszel

Proszę o podanie " złotego bezpiecznego środka" na uciążliwy suchy kaszel i gilgotanie w gardle..oczywiscie żartuję bo takiego nie ma, ale jestem w 6 msc ciąży , mieszkam w Anglii i meczą mnie 3 dzień te dolegliwosci. Boję się że od kaszlu coś się stanie maluszkowi...Joanna
KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Podróż samolotem w czasie ciąży

Czy kobieta w ciąży może podróżować samolotem? A jeśli tak to, w którym trymestrze jest to najbezpieczniejsze? Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Lek. Bartosz Małek
69 poziom zaufania

Szanowna Pani, Większość skutecznych środków nie badań dotyczących stosowania u kobiet w ciąży, więc najczęściej nie są one dopuszczone dla tej grupy chorych. Warto zacząć od zmiany środowiska, t.j. obniżyć temperaturę pomieszczeń do <21stC, podwyższyć wilgotność powietrza do poziomu 40-60%. Dodatkowo warto zwiększyć ilość przyjmowanych płynów. Jeśli chodzi o środki farmakologiczne to należy skonsultować się z farmaceutą lub lekarzem w Anglii, jakie środki są w tym kraju dopuszczone dla kobiet w ciąży.

0
Magdalena Mroczek
77 poziom zaufania

Polecam syropy z glicerolem lub wyciągiem z prawoślazu, babki lancetowatej i tymianku. Poza tym trzeba pić dużo płynów, można pić herbatę z cytryną i z miodem. Dobrze działa nawilżenie powietrza (można powiesić mokry ręcznik na kaloryferze) i częste wietrzenie pomieszczeń.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy