Kaszel suchy przez 6 tygodnie

mam już 6-ty tydzień kaszel. Jest to raczej kaszel suchy. Czasami zwłaszcza rano coś mi się odrywa, ma kolor żółtawy. Od 4 dni zażywam Xorimax 500 ale nie ma poprawy. Napady kaszlu są bardzo męczące. Co mam dalej z tym robić? Proszę o radę

Magdalena Mroczek

W aptece można kupić bez recepty syropy zawierające jako substancje czynna środki antyhistaminowe lub leki przeciwkaszlowe, które hamują odruch kaszlu. Skuteczne mogą też być syropy zawierające substancje naturalne tj, prawoślaz, babkę lancetowata czy ekstrakt z pędów sosny. Trzeba tez pamiętać o wietrzeniu pomieszczeń i nawilżeniu powietrza (można zawiesić mokry ręcznik na kaloryferze). Skuteczne są też inhalacje. Trzeba pic odpowiednia ilość płynów oraz wode z miodem i cytryną.

Lek. Katarzyna Szymczak

Kaszel może mieć wiele przyczyn, nie tylko infekcyjne. Może występować także po lekach, np inhibitorach konwertazy angiotensyny, nie wiem czy pali pan papierosy? Jeśli nie przejdzie Panu po kuracji antybiotykowej, warto też pomyśleć o chorobie refluksowej przełyku, która także może być przyczyną kaszlu.
Pozdrawiam