Kaszel i chrypka a duszności

Witam. Mam pytanie, od tygodnia mam kaszel duszacy i chrypke, poza tym czuje się dobrze. Kaszel mam ogromny wieczorem i w nocy' po prostu dusze się. Lekarz przepisał mi tabletki thiocodin, ale nie pomagają.

Magdalena Mroczek

Można spróbować syropu z lekami przeciwhistaminowymi lub na bazie naturalnych składników: babki lancetowatej, pędów sosny, prawoślazu. Ważne jest spożywanie dużej ilości płynów, wietrzenie pomieszczeń i nawilżanie powietrza (np. poprzez wywieszenie mokrych ręczników na kaloryferze). Zaleca się gorąca wodę z miodem i cytryną do picia. Skuteczne są też inhalacje.

Magdalena StusiĹska

Jeżeli leki nie pomagają należy się ponownie skonsultować z lekarzem.