Białe grudki w kupie dziecka

witam. dzisiaj zauważyłam u swojego 16 miesiecznego synka białe, dość duże grudki w kupie... kupa jest lużna, o intensywnym, brzydkim zapachu (ale Alan je wszystko). jest marudny i bardzo marudzi jak czas na zmiane pieluszki( wcześniej nie było problemu). takie kupy ma od paru dni, ale wczesniej nie zaglądałam do środka. czy to pasożyt? tasiemiec? owsiki? mamy w domu kundelka i Alan często sie z nim bawi i dzieli jedzeniem... proszę o opdowiedz.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana zmiana stolca jak najbardziej może być konsekwencją infekcji pasożytniczej. Koniecznie proszę zatem skonsultować się z lekarzem pediatrą, który zapewne poleci pobrać próbkę stolca wraz z opisanymi grudkami w celu zbadania. Jeśli diagnoza się potwierdzi, konieczne będzie rozpoczęcie terapii przeciwpasożytniczej.