Biały śluz, zgrubienie w pochwie i brak miesiączki

Witam! Powinnam dostać okres, natomiast nie zapowiada się. Test ciążowy robiłam 10 dni po stosunku (wyszedł negatywny), następny dla pewności zrobiłam po 15 dniach, również wyszedł negatywny. Z pochwy cały czas leci mi biały śluz i wyczułam dzisiaj obok małe zgrubienie. Czy to grzybica, co powinnam z tym zrobić?

Witam serdecznie!

Przyjmuje się, że domowe testy ciążowe dają wiarygodne wyniki dopiero po 14 dniach od zbliżenia. Należy jednak pamiętać o ich niepełnej skuteczności (98%), dlatego w przypadku podejrzenia ciąży wskazane jest powtórne wykonanie testu za kilka dni.

Biała wydzielina z dróg rodnych jest charakterystyczna dla drugiej fazy cyklu. Jeżeli nie odczuwa Pani świądu, pieczenia, nie zauważyła Pani obrzęku warg sromowych to grzybica jest mało prawdopodobna. Z Pani opisu nie wynika, że mogło dojść do infekcji. Oczywiście konsultacja ginekologiczna nie zastąpi wizyty w gabinecie lekarskim, dlatego jeżeli ma Pani podejrzenia zakażenia, proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego.

Pozdrawiam