Biegunka po zażyciu pigułki antykoncepcyjnej a ryzyko ciąży

Witam.Przyjmuje lek vibin mini. Jakiś czas temu miałam biegunke(dwie wizyty w toalecie) po 30min do 1h po przyjęciu tabletki. Zignorowałam to wtedy. Krwawienie z odstawienie powinnam dostać 26.01 dostałam dzień później. Na początku było brązowe plamienie później pokazała sie krew. Wczoraj i dziś będąc w łazience zobaczyłam nitki krwi w szarym śluzie. Czy mogę być w ciąży ? Dodam, że używamy prezerwatyw a mój partner zanim ją nałoży na chwile wkłada członka bez niej. Z góry dziękuję

Renata GrzechociĹska

Witam.
Przy biegunce mogło nie dojść do wchłonięcia się tabletki przez co jej skuteczność była obniżona, proponuję przeczytać ulotkę preparatu jest tam napisane, co należy wykonać w takich sytuacjach. Nie napisała Pani, która to tabletka cyklu, jeśli wcześniej brała Pan tabletki regularnie ryzyko ciąży jest małe. Dla pewności proszę wykonać test ciążowy za ok7 dni,