Biopsja szpiku z mostka a powikłania

Czy biopsja szpiku wykonana z mostka może przynieść jakieś powikłania?

Witam,
jak każda ingerencja medyczna może mieć powikłania, są one rzadkie, ale mogą się wydarzyć.
Większość powikłań wiąże się z nakłuciem tkanek: przedłużające się krwawienie lub krwotok, stan zapalny w miejscu wkłucia, złamanie igły w kości. W trakcie punkcji mostka może dojść do odmy osierdziowej lub śródpiersiowej, uszkodzenia serca lub dużych naczyń, zatoru tłuszczowego, zapalenia śródpiersia