Blizna i zgrubienia po operacyjnym usunięciu jajnika i przydatków

Witam Jestem po operacji usunięcia prawego jajnika i przydatków dwa tygodnie temu ,martwi mnie blizna ,jest to cięcie poprzeczne kosmetyczne jak po cesarce ,po prawej stronie wyczuwam zgrubienie po lewej również ,ale po prawej przy dotyku lub siedząc,. leżąc dłużej w jednej pozycji odczuwam dyskomfort,temperatury nie mam,czy to są zrosty czy może jakiś stan zapalny ?Dodam ze rana się dobrze goi nic się nie sączy ,rana jest sucha .Dziękuję z góry za odpowiedż -Pozdrawiam Monika

Trudno mi określić co jest przyczyną tych objawów. Trzeba napisać, że to bardzo wczesny okres pooperacyjny i takie zgrubienia mogą być konsekwencją szycia wewnętrznego powłok brzusznych. Używa się specjalnych grubych nici, które zeszywają odpowiednie powięzie i mięśnie powłok brzusznych, aby nie doszło do wytrzewienia lub późniejszego wytworzenia przepukliny. To normalna sytuacja. Takie zgrubienia powinny powoli zanikać w przeciągu kilku miesięcy. Jeśli ma Pani w tym względzie jakieś wątpliwości trzeba w tej sprawie ponownie skonsultować się z ginekologiem prowadzącym.

W takim odstępie czasu mogą być takie jeszcze dolegliwości i będą trwały leszcze dłużej .Proponuje lekko nagrzewać okolicę blizny teromoforem lub poduszką elektryczną