Ból dłoni i problemy z rozprostowaniem dłoni

Witam! Od dłuższego czasu mam problem z bólem dłoni. Kilka godzin pracuję szlifierką kątową, od trzech tygodni po przebudzeniu nie moge płynnie otworzyć dłoni, odczuwam ból dłoni, dwa palce bolą, bardzo bolą i nie chcą się otworzyć. Dopiero po większym nacisku udaje się je otworzyć, ale i tak dłoń nie otwiera się płynnie tylko strzela jak ze sprężyny.  Odczuwam bardzo silny ból dłoni w stawie. Co może się dziać? Czy moja praca może być przyczyną takiego silnego bólu dłoni czy należy poszukać przyczyn gdzie indziej? Tak jak wspomniałem, pracuję dłońmi, więc nie wyobrażam sobie, żeby ból dłoni miał mnie wyeliminować z zawodu i pozbawić pracy. Przez pierwszy okres myślałem, że może gdzieś przeciążyłem trochę dłonie i ból zaraz minie, ale to trwa coraz dłużej, a ból dłoni nie przechodzi. Czy mogę zastosować jakiś lek albo maść? Co powinienem zrobić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Przeciążenie spowodowało zapalenie i obrzęk ścięgien i rozwój tzw palców zatrzaskujących. Leczenie polega na odciążeniu, stosowaniu leków przeciwzapalnych i fizjoterapii. W niektórych pzypadkach podaje się zastrzyki przeciwzapalne do pochewki ścięgna. Jeśli nie pomaga to się operuje.