Ból głowy podczas intensywnej pracy fizycznej

Odkąd pamiętam podczas intensywnej pracy fizycznej zaczyna mnie boleć głowa. Najpierw trochę, z czasem tak, że aż boli każdy minimalny ruch głową. Najbardziej i najczęściej boli jeśli jestem pochylony do dołu. Jak przerywam pracę i się położę po czasie przestaje. Przez ok 2 lata lekarze uważali, że mam nadciśnienie i to od tego, ale potem się z tego wycofali. Od tego czasu minęło ok 5 lat. I jak sie pytam lekarza o radę to ma 100 różnych przyczyn ale nikt nie zleca badań. Co to może być?

Praca fizyczna często może wywoływać i nasilać bóle głowy.
Odchylenie głowy do tyłu bywa szczególnie niekorzystne dla kręgosłupa szyjnego.
Tętnice kręgowe przebiegają wzdłuż kręgosłupa przez otworki w wyrostkach poprzecznych kręgów szyjnych, mogą się "zaginać" przy mocnym odchyleniu głowy do tyłu.
Proponuję dawkować pracę i unikać odchylania nadmiernego głowy do tyłu.
Warto może sprawdzić RTG kręgosłupa szyjnego i TK głowy.