Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej, rozluźnienie aparatu więzadłowego z przewagą

Dobry wieczór proszę o interpretacje rtg kręgosłupa szyjnego Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej . Rozlużnienie aparatu więzadłowego z przewaga c3-c4 . Przewężenie przestrzeni m-trzonowej c4- c5. Boli mnie także kręgosłup w odcinku piersiowym tz. piecze mnie mam nudności i boli mnie głowa z tyłu nad karkiem nie mam jeszcze zdjęcia kręgosłupa piersiowego . Na wizyte musze czekać chyba ze trzeba to pójde prywatnie

Opisane zmiany w RTG kregosłupa szyjnego świadczą o spondylozie, osłabieniu aparatu wiezadłowego. Najczęściej związane z pozycją siedzącą z pochyloną głową, braku aktywności fizycznej. Ważne też indywidualne predyspozycje; budowa kręgosłupa, waga; stan ogólny,
Do pełnej kosultacji
Pozdrawiam