Schodkowe ustawienie trzonów C3-4, C4-5

Witam. 22 lata, kobieta. Od dłuższego czasu, miewam m.in. ataki bólu karku i głowy. Wykonane badania: RTG :Schodkowe ustawienie trzonów C3-4, C4-5, uszkodzenie aparatu więzadłowego RTG czynnościowe:niestabilność na C2-C3, C3-C4, C4-C5 MRI: odprostowanie fizjologicznej lordozy szyjnej, na poziomach c4/5 i c5/6 widoczne niewielkie pośrodkowe wypukliny krążka m/k, modelujące worek oponowy. Dyskretny tylny ześlizg trzonu c5 względem c6 o ok. 0,7 mm i c6 względem c7 o ok. 1 mm. Co to może oznaczać?

Lek. Tomasz Budlewski

Wynik wskazuje na chorobę zwyrodnieniowa kręgosłupa. Proponuje udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. Po bezpośrednim badaniu oraz łącznej analizie wykonanego badania będzie można określić odpowiednie postępowanie.