Ból stawów, kości, mięśni a HCV

mój mąż ma hcv od paru tygodni skarży sie na bóle stawów,kości,mięśni, nie potrafi zdefiniować co konkretnie , przeczytałam że może miec to związek z hcv, czy mozna pozbyć się tych bóli? co to może oznaczać ?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Bóle stawowo-mięśniowe mogą być objawem ostrej fazy zakażenia wzw c. Jeśli mąż zakażony jest wirusem od lat, a infekcja przeszła w postać przewlekła, zazwyczaj jest ona bezobjawowa, a objawy o których Pani pisze nie są dla niej charakterystyczne. Uogólnione bóle kostno-stawowe z całą pewnością wymagają jednak przeprowadzenia diagnostyki, w związku z czym proponowałabym wizytę u lekarza.