Ból w dolnej części kręgosłupa i drętwienie nóg

Proszę o rade. rok temu miałam bóle dolu kręgosłupa..badania wyszły dobre jednak ból był..nikt nie mógł mi pomóc i udałam się prywatnie do masazysty..rozmasowali mi kręgi i ból pojawia się ale tylko czasem.teraz zaczeły mi bardzo często drętwieć obie nogi.nie mogę stawać długi czas. do tego zrobiły się bardziej żylaste i jakby sine.coraz większe pajączki. czasem czuje taki wewnętrzny świąd, nie mogę ich rozchodzić ani rozmasować.tylko sen pomaga.mam 23 lata i od roku taki problem. OLA

Witam,

Być może Pani problem to dwie osobne sprawy. Ból w dolnym odcinku kręgosłupa być może jest kwestią przeciążeniową, a kwestia bólu nóg dotyczy problemu z układem naczyniowym? Może należy zrobić badanie usg oceniające przepływy. Niestety nic wiecej nie moge powiedzieć, ponieważ w kazdym przypadku nalezy wykonac testy funkcjonalne oceniające stan pacjenta. Podała Pani również za mało informacji co do bólu - jaki jest to rodzaj bólu, czy lokalizuje się dokładnie w jednym miejscu, czy jest stały, czy promieniuje, kiedy się nasila.