Bolą mnie piersi i okolice pach - co robić?

Dzień dobry. Mam 20 lat i w moich piersiach wykryłam zgrubienia. Bolą mnie piersi i okolice pachy. Nie wiem co mam zrobić. Proszę o odpowiedź

Szanowna Pani!

Bolesność i zgrubienia w piersiach mogą być wynikiem zaburzeń hormonalnych, które często występują w Pani wieku. Uważam, że najlepiej, aby zgłosila się Pani do swojego ginekologa, który oprócz zbadania piersi lub wykonania w razie wskazań USG, zleci badania hormonalne.