Bolące stopy oraz opuchnięte kostki i duże palce

Witam.moim problemem są bolące stopy .Mam opuchnięte kostki i duże palce .Najwiękrzy ból czuje w okolicy pięt .Muszę chodzić po równych powierzniach bo każde skrzywiene sprawia ogromny ból. od jakiegoś czasu mam stan podgorączkowy.Brałem leki na dne moczanową i nic .Lewa stopa zaczeła boleć od dwóch lat to jeszcze dawałem rade ale od trzech miesięcy zaczeła prawa więc poległem.Mam nadciśnienie czy to może być problemem? ROBERT 39 lat

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości bólowe mogą mieć wiele przyczyn, w tym może być to wynik patologii neurologicznych, naczyniowych, kostno-mięśniowo-stawowych czy też schorzeń układowych. W celu postawienia konkretnej diagnozy konieczne jest przeprowadzenie dokładniejszej diagnostyki. Proszę zatem udać się do lekarza POZ, który pokieruje postępowaniem diagnostyczno-leczniczym.