Bóle i uczucie gniecenia w klatce piersiowej a nerwica

witam Jestesm 44 letnim mezczyzna. Od blisko 3 miesięcy mam dziwne bóle( kłucie, uczucie gniecenia w klatce piersiowej, ) Wykonane holter, usg tetnic szyjnych( bark zmian i blaszek miażdzycowch), echo serca 3 razy( frakcja 60-65). wszystkie wyniki bardzo dobre. Dolegliwosci występują czasem w trakcie odpoczynku- podczas wysiłku , sexu ich brak.Zwracam sie z pytaniem czy to nerwica serca? Jakie badania nalezy wykonać dodatkowo?

Żeby stwierdzić czy to jest jakieś zaburzenie psychiczne musi Pan iść na wizytę do psychiatry lub psychologa.
Pozdrawiam.

Witam,
jeżeli ma Pan zdiagnozowaną nerwicę,zachęcam do podjęcia psychoterapii,np.w ramach NFZ w poradni zdrowia psychicznego.Jest to bowiem taki okres w życiu,w którym dokonuje się specyficznych osobistych "bilansów",co w opisanym przez Pana przypadku wydaje się związane z lękiem przed utratą aktywności.Paradoksalnie może więc Pan forsować się ponad miarę kosztem odpoczynku i pogłębiać frustrację/i zaburzenie/.
Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do pracy nad sobą od strony psychologicznej.