Bóle jajników przy stosowaniu tabletek Dionelle

Witam. Przyjmuję antykoncepcje hormonalną jednofazową (Dionelle) skończyłam pierwsze opakowanie. Zaczęłam je pierwszego dnia miesiączki, a z chłopakiem kochałam się po raz pierwszy w życiu 3 tygodnie później z dodatkowym zabezpieczeniem (prezerwatywą). Od kilku dni bolą mnie jajniki, czego może być to skutek?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości bólowe mogą mieć wiele przyczyn. Może być to bowiem wynik infekcji, torbieli jak i wielu innych patologii układu płciowego. Jeśli dolegliwości nie ustąpią, sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem.