Bóle podbrzusza, naprzemienne rozwolnienie i zatwardzenie oraz torbiel trzustki

od kilku miesięcy mam bule brzucha rozwolnienie na przemian z zatwardzeniem brudzenie bielizny mdłości badanie CEA 8,6(norma 4,3)kolon skopia jelita grubego bez zmian tomograf wykazał torbiel trzustki 7mm i skrzepliny miażdżycowe do 4mm w aorcie brzucha co z tym dalej robić

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. CEA jest białkiem, którego podwyższone stężenie we krwi osoby dorosłej MOŻE ( ALE NIE MUSI )wskazywać na obecność nowotworu lecz nie określa jego rodzaju. Dokładniejsze badania nie potwierdziły aby w jelitach takowy sie znajdował. Torbiel trzustki wymaga okresowej kontroli. Może być ona przyczyna okresowych zaburzeń pokarmowych.