Bóle przed miesiączką a ciąża

Witam, w 6 dniu cyklu (w październiku) zażyłam tabletkę 72h, miesiączkę dostałam po 37 dniach (średnia długość cyklu u mnie to 31 dni). Kolejna miesiączka natomiast pojawiła się po 28 dniach. Kolejny okres powinnam dostać ok 10 dni temu, są wszystkie objawy jak przed miesiączką: bóle podbrzusza (ok 7 dni temu), wypryski, obolałe piersi, biały śluz, jestem nerwowa i mam wieczną ochotę na jedzenie. Czy jest możliwość, że okres spóźnia się z winy tabletki?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Mało prawdopodobne aby nadal wpływ miała przyjęta tabletka postkoitalna. Warto jednak wspomnieć iż podobne objawy mogą wynikać z wahań hormonalnych.