Bóle trzustki u 42-latki

mam podrazniona trzustke staram sie trzymac diete biore neopankratyne raz dziennie oprocz tego leki na przewlekle zapalenie oskrzeli i nadal mam bole trzustki

Renata GrzechociĹska

Witam.
W przypadku przewlekłego zapalenia trzustki ból może utrzymywać się przez długi czas. Wybór metody leczenia bólu zależy od jego przyczyny można stosować dietę ubogotłuszczową, czasami można zastosować w terapii MCT, czyli trójglicerydy o średniej długości i całkowicie wyeliminować tłuszcz z diety, kolejnym etapem jest leczenie enzymami trzustkowymi, jeżeli taka terapia nie przynosi efektu, pozostają metody inwazyjne – endoskopowe, radiologiczne i/lub chirurgiczne.
Pozdrawiam