Bóle, zaczerwienienia palca a nieodpowiednie obuwie

Witam, Od kilku dniu zmagam się z bólem u małego palca, prawej nogi. Sprawdziłam i jedyne co widzę to bardzo lekkie zaczerwienienie pod palcem na jego opuszku, wyglada to tak, jakby cos co sprawia ból było głęboko pod skóra. Od wczoraj podobny ból i zaczerwienienie na skórze pojawiło się na lewej nodze, pod dużym palcem. Nie wyglada to na kurzajki, ale bardzo utrudnia mi chodzenie. Czy to może być spowodowane nieodpowiednim obuwiem? Jakie badania powinnam wykonać? Z góry dziękuję

Jeśli jest to spowodowane nieodpowiednim obuwiem , to jeśli Pani zmieni obuwie na wygodne po tygodniu powinny dolegliwości ustąpić.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska