Bóle zewnętrznej części łydek, tzw mięśnie płaszczkowate

Witam serdecznie. Mam 25 lat. Jestem kobietą. Od kilku lat cierpię na bóle zewnętrznej części łydek, tzw mięśnie płaszczkowate. Ból pojawia się przy szybkich chodzeniu. Ból jest tak silny że zmusza mnie do zatrzymania się, odczekania kilka minut "rozluźnienia mięśni" i wtedy mogę iść dalej. O bieganiu absolutnie nie ma żadnej mowy. Przy próbach biegania ból się nasila co uniemożliwia jakikolwiek ruch. Dodam że mam nadwagę ok 20 kg za dużo, ważę 82kg przy wzroście 157cm i pracę siedzącą.

MichaĹ Kurek

Szanowna Pani!
Polecam wizytę u chirurga naczyniowego celem dalszej diagnostyki i ewentualnego wykonania badać dodatkowych (np. USG Doppler naczyń w nogach).
z poważaniem
lek. Michał Kurek