Bolesność głowy a struktura szyszynki

Ciągłe bóle głowy zaraz po przebudzeniu. Bóle przechodzące w bóle migrenowe, zazwyczaj jednej strony głowy (naprzemiennie). Ból oplatający czoło oraz oczodół wraz z gałką oczną. Wyniki MR głowy: Szyszynka o nieco niejednorodnej strukturze wew., wynikającej z obecności 2-3 drobnych i nieregularnych ognisk płynowych. Nadmieniam, że posiadam powiększającą się wadę wzroku - astygmatyzm. Czy to może być przyczyną wspomnianego chronicznego bólu głowy?

Jeżeli okulary są dobrze dobrane to nie jest to wina wzroku mogą to być nerwobóle, które należy leczyc, pozdrawiam