Bolesność kolana podczas zmiany pozycji u osoby z nadwagą

Mam problem z kolanem, boli mnie przy zmianie pozycji, podczas stania, siadania, kucania, chodzenia po schodach. Od jakiegoś tygodnia zauważyłam, że puchną mi palce wskazujące u rąk. Mam nadwagę i wiem, że to może być przez to, ale ból jest nie do zniesienia. proszę o pomoc.

Nadwaga zawsze jest obciążeniem dla układu chrzęstno stawowego. Nie wiem jak jest zaawansowana w pana przypadku, co przyczynia się do "zcierania" mazi oraz chrząstki stawowej których brak zmniejsza ruchomość może działać prozapalnie. Radziłabym wizytę u specjalisty, który jest w stanie stwierdzić jakiego rodzaju zmiany zaszły w pani kolanie.

pozdrawiam

dietetyk, naturopata Joanna Brejecka-Pamungkas
więcej informacji na www.naturalhealing.pl