Brak 7-dniowej przerwy podczas okresu a zabezpieczenie

Witam. Biorę rigevidon od prawie 4 miesięcy. Ominęłam jedną tabletkę, po której pojawił się okres. Nie doczytałam informacji o tym żeby zrobic przerwę. Ciągle brałam tabletki przez 7 dni podczas których miałam intensywny okres. Zrobiłam przerwę 7 dniową podczas której okresu nie miałam. Teraz zaczęłam nowy listek. Chciałam wiedziec czy jestem zabezpieczona?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli raz okres nie występuje a następnie występuje mimo przyjmowania tabletek koniecznie należy skontaktować się z ginekologiem. Co do zabezpieczenia mogę jedynie powiedzieć iż nie w 100% skutecznych metod antykoncepcji.