Brak ciąży po pół roku stosowania stosunku przerywanego

Czy sex bez prezerwatywy , sex przerywany czy jest bezpieczny. Czy jeżeli po pol roku nie zaszło się w ciązę podczas sexu przerywanego to czy jest mozliwosc nie zajscia?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie ma takiej reguły, która determinowałaby, że półroczny seks bez zabezpieczenia nieprowadzący do zapłodnienia staje się bezpieczną formą. Stosunek przerywany nie jest formą antykoncepcji i zakłada się, że w każdym momencie może doprowadzić do ciąży.