Brak miesiączki i negatywne testy ciążowe

Witam, spóźnia mi się okres już tydzień. Robiłam 2 testy ciążowe - wynik negatywny. Co mam robić. Ponadto pod pachą mam małe zgrubienie, które jest bolesne. Pomocy

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

W przypadku braku miesiączki zawsze należy wykluczyć ciążę co też Pani zrobiła.
Brak lub opóźnienie okresu mogą wynikać ze stresu, szybkiego ubytku masy ciała, zmiany klimatu. Jednak częstą przyczyną braku miesiączki też są zaburzenia hormonalne. Dlatego jeżeli okres się nie pojawi powinna Pani zgłosić się do ginekologa. Wskazane jest wykonanie badań hormonalnych z krwi oraz usg narządu rodnego.

Zgrubienie w dole pachowym może być np. powiększonym węzłem chłonnym. Powinna Pani udać się z tego powodu na wizytę do lekarza pierwszego kontaktu.

Pozdrawiam