Brak miesiączki przy odchudzaniu

Sporo schudlam dzieki zmianie trybu zycia i odzywiania( okolo 27kg). Od 9 miesiecy nie mam okresu. Czy grozi to bezplodnoscia? Mam 21 lat 165 cm i okolo 55kg wagi.

Anna Porada Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie, Pani masa ciała nie jest krytyczna, ale warto byłoby zbadać zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie. Pytanie również w jakim czasie straciła Pani te 27kg... Polecam kontakt z lekarzem ginekologiem oraz endokrynologiem.