Brak ochoty na seks po przyjmowaniu leku Abilify

Dzień dobry. Od 10 miesięcy biorę lek Abilify a w międzyczasie brałem Abilify razem z Rispoleptem. Od 10 miesięcy mam problemy seksualne. To znaczy brak satysfakcji z seksu, brak pożądania, brak zainteresowania kobietami, brak przyjemności w trakcie, krótkie i słabo odczuwalne orgazmy. Wobec tego mam pytanie co się ze mną stało? Kiedy i czy mi to przejdzie? Słyszałem, ze po Abilify nie ma takich problemów a ja mam poważne. Martwię się , że te leki zrobiły ze mnie kalekę.

Z dwóch leków które pan brał rispolept bardzo często daje zaburzenia sexualne. Abilify jest opisywany jako lek, który takich zaburzeń nie powoduje, ale z doświadczeń moich pacjentów wynika, że to się jednak zdarza, choć zdecydowanie rzadziej niż po innych neuroleptykach.
Jest to związane z podwyższeniem poziomu prolaktyny ,a nie z jakimś trwałym uszkodzeniem .
Proszę sprawdzić sobie poziom prolaktyny ( badanie krwi) i porozmawiać o tym z lekarzem prowadzącym.

Osłabienie libido może być związane z chorobą podstawową, która jest przyczyną zażywania leków. Zwykle wraz z poprawą stanu psychicznego wraca zainteresowanie seksem i sprawność seksualna. Jeżeli tak się nie dzieje, a leki które Pan przyjmuje nie mają działania niekorzystnego na tę sferę aktywności, warto zasięgnąć rady lekarza. Może przyczyna leży gdzieś indziej n.p. w zaburzaniach hormonalnych?