Brak okresu: czym może być spowodowany?

Witam. Biorę tabletki Novynette od 3 lat i nigdy nie miałam problemu z okresem. Odstawialam we środę i w niedzielę już był okres. Od 2 miesięcy pojawiał się w poniedzialek, a w tym miesiącu nie mam i nawet mnie brzuch nie boli. Czym to może być spowodowane? Nie brałam żadnych leków. Pamiętałam o każdej tabletce. Może były wahania w 2-3 godzinie zapomnienia, ale zawsze mi się to zdarzało. Czy możliwa jest ciąża?? Dziękuję za szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Jeżeli przyjmowała Pani tabletki regularnie to ryzyko ciąży jest bardzo małe. Ale zawsze w przypadku braku krwawienia należy wykluczyć ciążę. Dlatego proponuję wykonanie testu ciążowego. Należy pamiętać, że tabletki antykoncepcyjne są przeciwwskazane w ciąży.
Brak krwawienia z odstawienia może również być działaniem niepożądanym tabletek antykoncepcyjnych. Być może konieczna będzie zmiana na inne tabletki. Powinna Pani umówić się na wizytę do ginekologa.
Pozdrawiam