Brak owulacji - jak długo trwa leczenie?

Witam. Nie mam okresu od lutego. Miałam robione badania hormonalne i wyszły dobrze. Dziś byłam na USG i lekarz stwierdził, że przez dłuższy okres nie miałam owulacji i i przez to zrobiły mi się pęcherzyki na jajnikach. Chciałam się dowiedzieć jak długo trwa leczenie?

Redakcja abcZdrowie

Pisząc pęcherzyki ma Pani zapewne na myśli torbiele. Ważna jest ich wielkość i ilość. Jeżeli są one niewielkich rozmiarów 10-20 mm, to nie leczy się ich od razu, a wykonuje kontrolne USG w następnym cyklu, gdyż istnieje duże prawdopodobieństwo, że wchłoną się samoistnie.