Brak sił i odczuwanie strachu przez 18-latka

Witam, mam 18 lat i jestem płci męskiej. Ważę ok 76kg i mierzę 166cm.Mój problem polega na tymże ostatnio zachorowałem i przyjmowałem antybiotyk i w 3 dniu brania jego wystąpiły wstrząsy organizmu, gorączka ,osłabienie itp. Lekarze mnie przebadali itd,i stwierdzili że to na tle nerwowym mi się przydarzyło a antybiotyk nic nie zaszkodził. Mój drugi już lekarz stwierdził że mam nerwice lękową,ale często ten strach pojawia sie znikąd ,odczuwam także brak sił często czy mogę mieć uszkodzony mózg?

Witam Pana,
Tak bywa w zaburzeniach nerwicowych, że lęk pojawia się jakby znikąd.
Jeżeli lekarze wykluczyli medyczne podłoże Pańskich dolegliwości to kolejnym krokiem jest diagnoza psychologiczna.
Nie wiem skąd pomysł, że może mieć Pan uszkodzony mózg i trudno się do tego odnieść. Być może jest to lęk o swoje zdrowie - objaw Pańskich trudności na tle nerwowym.
Sugerowałabym zgłoszenie się do psychoterapeuty - umożliwi to rzetelną diagnozę i podjęcie odpowiednich działań. Może Pan lepiej zrozumieć co się z Panem dzieje i wypracować sposoby na radzenie sobie z lękiem.
Serdecznie pozdrawiam,
Małgorzata Bukowska

Dzień dobry, nerwica lękowa nie oznacza, że ma pan uszkodzony mózg. Zachęcam z kolei do konsultacji i diagnozy najpierw u lekarza psychiatry a następnie u psychologa - psychoterapeuty w celu postawienia pełnej diagnozy. Jeżeli diagnoza nerwicy zostanie potwierdzona warto rozpocząć psychoterapię. Pozdrawiam.