Brązowa, ciemna wydzielina z pochwy

Od wczoraj pojawiła mi się niewielka wydzielina z pochwy w kolorze brązowym. 30 grudnia urodziłam dziecko, a 5 marca miałam pierwszy po porodzie okres. Co może oznaczać ta ciemna wydzielina?
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przyczyn pojawienia się takiej wydzieliny może być wiele. Jedną z nich jest owulacja. Niewykluczone, że Pani cykl miesięczny wraca do swojego prawidłowego rytmu. Z drugiej strony możliwe również, że plamienie to wywołane jest wahaniami hormonalnymi, jakie mają miejsce w Pani organizmie, powoli powracającym do równowagi. Jeśli objaw ten będzie utrzymywać się przez kolejne dni, konieczna może być wizyta u ginekologa, który w badaniu oceni, czy nie ma innych przyczyn tej sytuacji.

Pozdrawiam serdecznie!