Co oznacza ta żółta wydzielina z dróg rodnych?

Witam Mam takie pytanie. 9 marca urodziłam od 2 dni leci mi strasznie gęsta i galaretkowata o żółtym kolorze wydzielina z pochwy,nie krwawię i nie mam żadnych bólów, trochę zaczęłam się niepokoić. Co to może być i czy powinnam się zgłosić do lekarza dodam ze tej wydzieliny jest strasznie dużo

Redakcja abcZdrowie

Witam,

odchody połogowe, wraz z czasem, zmieniają swoją barwę. Tuż po porodzie są one żywo czerwone i przypominają krwawienie miesiączkowe. Następnie wydzielina staje się brązowa, żółta, biała, aż w końcu przemienia się w śluz. Może to trwać do 6 tygodni po porodzie, a czasem nawet dłużej.

Niepokojąca jest zielona wydzielina, która może sygnalizować stan zapalny oraz odchody o nieprzyjemnym zapachu i gorączka.

Po zakończeniu połogu należy udać się do ginekologa na wizytę kontrolną. Lekarz oceni, czy połóg przebiegł prawidłowo oraz sprawdzi proces gojenia macicy i pochwy. W Pani przypadku wizyta ta powinna nastąpić lada dzień, dlatego proszę dopytać ginekologa o ilość wydzieliny, ponieważ wspomina Pani, że jest jej bardzo dużo.

Pytania o żółtą wydzielina po porodzie pojawiały się już w naszym serwisie. Oto kilka przykładowych pytań wraz z odpowiedziami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zolta-wydzielina-po-porodzie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-wydzielina-podczas-pologu-jest-zolta.

Warto również zapoznać się z artykułem opisującym możliwe powikłania w połogu: https://portal.abczdrowie.pl/powiklania-w-pologu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.